A franciák a Bozsik Arénában győzték le az izraelieket

Christopher Nkunku francia izrael

Az izraeli Ilaj Faingold (bal) és Mahmud Dzsaber (jobb), valamit a francia Christopher Nkunku a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 2. csoportjában játszott Izrael - Franciaország mérkőzésen a Bozsik Arénában 2024. október 10-én. MTI/Illyés Tibor

A francia válogatott 4-1-re legyőzte az izraeli csapatot a budapesti Bozsik Arénában a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik fordulójában, az A divízióban, csütörtökön.

A hivatalosan vendég franciák potyagóllal kerültek előnybe a 7. percben, de védelmi hibából váratlanul egyenlített Izrael. A franciák négy perc múlva ismét vezetéshez jutottak, majd a meccs végén duplázva biztosították be diadalukat.

Rómában az olaszok már a 2. percben vezetést szereztek a belgákkal szemben, a 24. percben pedig nőtt a különbség. Pellegrini a félidő hajrájában piros lapot kapott, és a rivális gyorsan szépített. Az emberelőnybe került vendégek a folytatásban fölényben játszottak, és sikerült nekik az egyenlítés is, a fordítás azonban nem.

A B divízióban a görögök a 94. percben szerzett találattal nyertek Angliában, és továbbra is pontveszteség nélkül állnak.

Norvégia-Szlovénia 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Norvégia 7 pont, 2. Ausztria 4 (6-3), 3. Szlovénia 4 (4-4), 4. Kazahsztán 1

C divízió:

4. csoport:

Feröer-szigetek – Örményország 2-2 (1-1)

korábban:

Lettország – Észak-Macedónia 0-3 (0-1)

Az állás: 1. Észak-Macedónia 7 pont, 2. Örményország 4, 3. Lettország 3, 4. Feröer-szigetek 2

D divízió:

1. csoport:

Gibraltár-San Marino 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Gibraltár 4 pont/2 mérkőzés, 2. San Marino 3/2, 3. Liechtenstein 1/2